Kuzey Kıbrıs’ın bölgeleri

Küzey Kibris
 
• Long Beach İskele, şüphesiz Kıbrıs'ın en popüler plajlarından biridir. Beyaz kumları, şezlongları ve sahil barları ile sahil boyunca kilometrelerce uzanır. Çocuklar için palmiye ağaçlarıyla çevrili bir gezinti ve oyun alanları da vardır. Doğu kıyısında yer alan İskele, adanın en güzel ve en uzun kumsalı olduğu kadar deniz mahsulleri spesiyaliteleriyle de biliniyor…
• Özellikle son dönemde tüccarların ve turistlerin gözdesi haline gelen bu bölge, oldukça çeşitli gezgin ve yatırımcılara ev sahipliği yapıyor. Gezginlerin ve yatırımcıların çoğuna ev sahipliği yapan bölge olarak anılan İskele sahili, büyüleyici bir balıkçı limanına ve balık servis eden restoranlara ve ziyaretçi tesislerine sahiptir. Huzur, tüm yatırımcılar ve gezginler için vazgeçilmezdir ve Kıbrıs'ta konut veya pazarda yatırım arayan ve Kıbrıs'ta kalmak isteyen herkes, İskele Long Beach bölgesinde huzur ve sükunet bulacak. İskele Long Beach'in Eşsiz Plajları Farklı deniz kıyılarından farklı olarak uzun bir bisiklet ve trekking hattının yanı sıra çocuk oyun alanı, engelli parkı, tamamen işlevsel bir sahil barı ve her tarafı palmiye ağaçlarıyla dolu bir restoran bulunmaktadır. Plajlar, satılık tüm mülklerimize yürüme mesafesindedir.

• 2. GİRNE
• Girne, Kuzey Kıbrıs'ın kuzey kıyısında, Girne Dağları ile Akdeniz'in ılık suları arasına sıkışmış çok turistik bir kasabadır. Sahil otelleri, restoranlar ve plaj kulüplerine ev sahipliği yapar, ancak en çok eski limanı ve kalesi ile ünlüdür. Eski limanın doğu ucundaki Girne Kalesi muhteşem bir manzaradır. Kale Bizans dönemine kadar uzanır ve Bizanslılar, Haçlılar, Venedikliler, Osmanlılar ve İngilizlere hizmet etmiştir. Duvarları içinde, yeniden kullanılmış geç Roma başkentlerini ve bir gemi enkazı müzesini içeren 12. yüzyıldan kalma bir şapel vardır. Ayrıca Girne yeşillikleri ile ünlüdür.

• 3. MAĞUSA
• Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs'ın güneydoğu kıyısında bulunan, yaklaşık 50.000 kişilik şirin bir şehirdir. 15. ve 16. yüzyıllarda Venedikliler tarafından inşa edilen kabaca dikdörtgen surlarla çevrili surlarla çevrili bir şehir. Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs'ın önemli bir ticaret merkezidir. Şehirdeki başlıca ekonomik faaliyetler turizm, eğitim, inşaat ve sanayi üretimidir. Kuzey Kıbrıs'ın seyahat ve ticaret için en önemli limanı olan 115 dönümlük serbest limana sahiptir.
• Gazimağusa Plajları
• Gazimağusa ( Ammochostos ) Kuzey Kıbrıs'ın 3. büyük şehridir. Adı 'Kumların Altındaki Anlamı' muhteşem kumsallarından gelmektedir. Bu plajlar, tüm adanın ve büyük olasılıkla tüm akdeniz ülkeleri arasında en güzelleridir. Bu bölgede plajın kumları ipek ve altın gibidir. Üzerlerinde yürümekten asla rahatsız olmazsınız. İnsanlar yaz tatilinde Gazimağusa sahillerini Drive'ı tercih ediyor. Binlerce yabancı yatırımcı ve turist, Plajları için Gazimağusa bölgesini ziyaret ediyor. Palm Beach, Glapsides Beach, Bedis' Beach, Silver Beach, Long Beach ve Maraş Plajları Gazimağusa'nın popüler plajlarıdır.
• Karpaz Plajları
• Bu bölge daha çok tarihi yerler, el değmemiş kumsal güzellikleri ve vahşi Eşekler yaşaması nedeniyle koruma altındadır. Gazimağusa Stlye Altın Kumlu plajları Karpaz Yarımadası'nın sonuna kadar devam ediyor. Golden Beach, devlet tarafından koruma altına alınan dünyanın en ünlü plajlarından biridir. Orayı ziyaret edebilir ve tüm gün yüzebilirsiniz. Ayrıca Bafra Plajı, Kaleburnu Plajı, Ayfilon Plajı ve Next Apostolos Andreas Manastırı'nın küçük plajları Drive hafta sonları ve yüzmek için oldukça popülerdir.
• Girne Plajları
• Girne bölgesi, Kuzey Kıbrıs'ın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Bölge, Gece hayatının da merkezi olan 5 yıldızlı oteller ve Kumarhanelerle doludur. Bu bölge kuzeye bakmaktadır ve genellikle plajlar daha az kumlu ve kayalıktır. Ancak Akdeniz her zaman parıldayan ve sıcak olduğu için bu plajlar turistler tarafından da oldukça rağbet görmektedir.

 
Giriş